Hair Poznań
W tej zakładce zapoznacie się Panie, jak pielęgnować przedłużane włosy.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Mycie przedłużonych włosów.Na wizytę przychodzimy w umytych włosach,najlepiej bez odżywki. Po usłudze przedłużania/podciągania nie myjemy włosów 2-3 dni. Pielęgnacja .

Myć włosy w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem, nie plątać włosów podczas mycia, nie myć okrężnymi ruchami, a delikatnie masując opuszkami palców przestrzenie między łączeniami.Należy zauważyć,że włosy przedłużane wymagają o wiele delikatniejszej pielęgnacji niż włosy naturalne. Należy uważać na mycie włosów na myjce fryzjerskiej, bez precyzji można je skołtunić.

Do mycia używać szamponów nawilżających, a po myciu masek, odżywek i sprayów nawilżających, włosy przedłużane WYMAGAJĄ INTENSYWNEGO NAWILŻANIA. Nie nakładamy odżywek czy masek na łączenia,ponieważ spowoduje to,że pasemko się wyczesze. .

Nie zaleca się stosowania nie sprawdzonych produktów do pielęgnacji zawierających alkohol, gdyż alkohol wysusza włosy przedłużane, a także źle wpływa na miejsca łączeń, a także ceramid i protein, których używanie może spowodować splątanie włosa. Stosujemy odżywkę i maskę bez SLS-ów, agresywnych substancji chemicznych, nie używamy szamponów oczyszczających, ziołowych,przeciwłupieżowych, szamponów dla dzieci jak np. Bambino,produktów zawierających siarczany,produktów zawierających amoniak,wodę utlenioną, produktów zawierających w składzie: Sodium/Etanol/Propanol/Propyl/Isopropyl. • Zrezygnuj z kosmetyków do włosów tłustych. Te mogą nadmiernie wysuszyć dopinki, pozbawiając je blasku. Włosy naturalne można suszyć ciepłym powietrzem suszarki, układać je wedle uznania, a także prostować prostownicą, modelować lokówką, z tymże przy używaniu w/w narzędzi fryzjerskich, należy zabezpieczyć włosy sprayem.

Rozczesywać włosy zaczynając od dolnych końcówek, przesuwając się ku górze. Czesząc, szczególnie mokre włosy,przytrzymywać włosy u nasady,przed czesaniem włosy dobrze osuszyć ręcznikiem, lecz nie wiązać turbanu z ręcznika, aby nie poplątać włosów. Nie zapominać o utrzymywaniu włosów w pozycji pionowej, na każdym etapie ich pielęgnacji. Nie czochrać włosów, nie utrzymywać ich zbyt długo w ręczniku. Nie pozwolić wyschnąć włosom przed ich rozczesaniem.

Przy suszeniu suszarką wysuszyć włosy do końca, szczególnie w okolicach miejsc łączeń, nie zostawiać nie wysuszonych włosów. Do uprawiania sportów, pływania w basenie - związywać włosy w warkocz. Po kąpieli w basenie (chlorowanej wodzie), w morzu - umyć lub spłukać włosy. Co najmniej raz w miesiącu poleca się dokładne przeczesywanie włosów, separując pasemka, można to zrobić np. u fryzjera, kontrolować miejsca łączeń. Włosy czeszemy specjalną szczotką z podwójną regulacją włosia, które wyczesuje nam przestrzenie między zgrzewowe, NALEŻY CZESAĆ BARDZO DELIKATNIE!, NIE CIĄGNĄĆ. Aby zapobiec plątaniu włosów, najpierw rozczesać a potem wiązać włosy do snu, w warkocz. Nigdy nie kłaść się spać z mokrymi, nie rozczesanymi, bądź nie związanymi włosami. Włosy naturalne można farbować (wskazane doświadczenie). Dobrym sposobem odświeżenia fryzury jest farbowanie tylko samej korony głowy lub odrostów. .

włosy przedłużane